LEKARZE VETAN

LEK. WET. ANNA CHODOROWSKA-SKUBISZEWSKA

Właścicielka Przychodni Weteranyjnej
Specjalista chirurgii weterynaryjnej
Specjalista radiologii weterynaryjnej

Członek:

  • Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ)
  • British Small Animal Veterinary Association (BSAVA)
  • Federation of European Companion Animal Veterinary Associations (FECAVA)
  • The International Society of Feline Medicine (ISFM)
  • European Association of Veterinary Diagnostic Imaging (EAVDI)

DR N. WET. JUSTYNA BUCZKOWSKA

Specjalista rozrodu zwierząt

Weterynaria to jej marzenie od najmłodszych lat. Jako lekarz weterynarii łączy pracę z przyjemnością. Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2011 roku.

Następnie rozpoczęła studia doktoranckie na Katedrze Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i w 2015 roku obroniła pracę doktorską.

LEK. WET. ALICJA SOLSKA

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2011r. Do chwili obecnej pracowała w kilku wrocławskich lecznicach zdobywając doświadczenie zawodowe oraz doskonaląc umiejętności praktyczne.

Szczególnie interesuje się stomatologią weterynaryjną i gastroenterologią, a obecnie zgłębia tajniki sztuki endoskopii. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

LEK. WET. SPECJALISTA LUIZA RATAJCZAK

Kierownik Przychodni Weterynaryjnej
Specjalista chorób psów i kotów

O zawodzie weterynarii zadecydował los. Od zawsze interesowała mnie prehistoria, jednak w klasie maturalnej wygrała współczesność. Studia na wydziale weterynarii ukończyłam we Wrocławiu, w 2003 roku.

Od razu rozpoczęłam prace w jednej z czołowych łódzkich lecznic, gdzie pod okiem życzliwych, starszych koleżanek i kolegów zdobywalam wiedzę i praktyczne umiejętności.

LEK. WET. BARBARA KANIEWSKA

Jest absolwentką wrocławskiej medycyny weterynaryjnej. Od dziecka w jej życiu były zwierzęta i bardzo szybko praca lekarza weterynarii stała się celem. Prywatnie jest właścicielką adoptowanej kotki, ale nie faworyzuje żadnego z gatunków. Uwielbia wszystkie: koty, psy, króliki, konie.

Pracę lekarza weterynarii traktuje jak wyzwanie, bo tutaj nauka nigdy się nie kończy. Trzeba wciąż się doskonalić, aby na pacjenta spojrzeć kompleksowo. Jej zainteresowania weterynaryjne skupiają się głównie wokół dermatologii, endokrynologii, chorób zakaźnych i nefrologii.

LEK. WET. ADELA SMAGIEŁ

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Studia ukończyłam w 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w kilku wrocławskich lecznicach jeszcze w trakcie studiów.

Zawód Lekarza Weterynarii to nie tylko moja praca, ale i pasja, każdy zadowolony pacjent i jego właściciel to największa nagroda każdego dnia.

LEK. WET. EDYTA STAŃCZAK

Już w przedszkolu wiedziałam, że chcę zostać lekarzem weterynarii. Medycynę weterynaryjną ukończyłam w 2018 r na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach odbyłam staż w niemieckiej klinice Smartvet, po czym rozpoczęłam w niej pracę. Medycyna to zawód, w którym nauka nigdy się nie kończy, cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę czytając liczne książki, artykuły i publikacje, a także uczestniczyć w szkoleniach i konferencjach. Moje główne zainteresowania to ortopedia, chirurgia a także diagnostyka obrazowa.

Prywatnie jestem właścicielką upartej Akity i jeszcze bardziej upartego kota Kazika. Czas wolny najchętniej spędzam na zajęciach spotowych, podróżach motocyklowych lub przy dobrej ksiażce.

Szkolenia | 2019

  1. Szkolenie z zakresu radiologii klinicznej układu oddechowego psów i kotów.
  2. Międzynarodowa konferencja medycyny ratunkowej PAVECC.

LEK. WET. MICHAŁ ZACHARZEWSKI

TECHNIK WET. ADRIANNA JANIK

Od dziecka towarzyszyły mi zwierzęta różnych gatunków, a w szczególności psy. To zainspirowało mnie do nauki i kształcenia w zawodzie technika weterynarii, abym potrafiła im pomóc w razie choroby lub nagłego wypadku. Prywatnie jestem opiekunką cudownego psa o imieniu Roxi. W przyszłości chciałabym zostać zoofizjoterapeutką, ponieważ uważam, że fizjoterapia w wielu przypadkach, jest kluczowym aspektem w rekonwalescencji zwierząt.

W wolnym czasie, lubię wychodzić na spacery z moim zwierzakiem, czytać książki i podróżować po świecie odkrywając nowe miejsca.

TECHNIK WET. WERONIKA MRÓZ

Dorośli często zadają pytanie: „Kim chcesz zostać, gdy dorośniesz?”. Niestety przez długi czas nie znałam na nie odpowiedzi. W końcu zrozumiałam, że praca ze zwierzętami jest tym co chcę robić w życiu. Ukończyłam szkołę policealną jako Technik weterynarii a teraz uczę się i nabieram doświadczenia w praktyce. Pomagają mi w tym zawsze pomocne i doświadczone koleżanki.

Prywatnie jestem właścicielką dwóch kotów. Chcę zostać behawiorystą, aby zgłębić tajemnice ich niesamowitych zachowań.

RECEPCJA ALICJA MALEWICZ

Moje wykształcenie niestety nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, ale praca w przychodni – codzienny kontakt z psami i kotami daje mi wiele radości i satysfakcji. Sprawia, że praca staje się przyjemnością a nie koniecznością. Szczególną sympatią darzę pieski, które towarzyszyły mi w życiu od najmłodszych lat. Uważam że pies, to jedyne zwierzę na świecie, które potrafi kochać miłością bezwarunkową, być wiernym i oddanym przyjacielem.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, uwielbiam długie spacery, pracę w ogrodzie i dobrą książkę.

RECEPCJA NATALIA PAWLACZEK

DR N. WET. MARCIN MICHAŁEK KARDIOLOGIA

W 2016 roku uzyskał tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2020 roku zdobył stopień naukowy doktora na podstawie cyklu prac z kardiologii weterynaryjnej opublikowanych w anglojęzycznych czasopismach naukowych.

Odbył liczne zagraniczne staże, w tym miesięczny pobyt w pracowniach kardiologii na University of California w Davis oraz Iowa State University, a także pracowni radiologii interwencyjnej Animal Medical Center w Nowym Yorku. Aktualnie adiunkt w pracowni kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych UPWr. W Przychodni zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób serca, wykonuje badania echokardiograficzne (USG serca) oraz elektrokardiograficzne (EKG).

Wizyty po rejestracji telefonicznej.

LEK. WET. MATEUSZ WEREŻYŃSKI

DR. HAB. DECVN MARCIN WRZOSEK NEUROLOGIA

Wizyty umówione

Dr hab. Marcin Wrzosek

W 2002 roku uzyskał dyplom lekarza weterynarii na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2009 był rezydentem Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej – Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Vetsuisse Fakultät, Uniwersytet Berno w Szwajcarii.

W 2011 roku uzyskał tytuł Dyplomowanego Specjalisty Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej (DECVN) a w 2017 roku został doktorem habilitowanym nauk weterynaryjnych. Jest dydaktykiem oraz lekarzem praktykującym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych, przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne.